ד”ר לילך רחמים

ד”ר לילך רחמים

שם ופרטים מקצועיים: דר’ לילך רחמים PhD. פסיכולוגית קלינית מומחית מדריכה, מנהלת תכנית ההכשרה לפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית עם ילדים ומתבגרים מרכז “חוסן”.

שלום רב
שמי לילך. אני אימא לחייל, מרצה, חוקרת ומטפלת. לפני 9 שנים יזמתי וייסדתי את תכנית ההכשרה לפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית בילדים ומתבגרים שכיום מתנהלת במרכז “חוסן”. תכנית ההכשרה מיועדת למטפלי ילדים ונוער שמעוניינים לעבור הכשרה יסודית בהערכה ובטיפול קוגניטיבי התנהגותי עם ילדים, מתבגרים ומשפחותיהם. תלמידנו הבוגרים מצטרפים כל שנה כחברים באיט”ה. משנת 2003 אני עוסקת במחקר ובפיתוח טיפול לילדים נפגעי טראומה. בין היתר הייתי שותפה מרכזית בכתיבת פרוטוקול הטיפול בחשיפה ממושכת. אני מרצה ועמיתת מחקר בביה”ס לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה. מזה שש שנים אני מלמדת פסיכיאטרים טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בתכנית ללימודי המשך בית הספר לרפואה אוניברסיטת ת”א.

מאז שנת 2004 אני פועלת מתוך שליחות להפיץ טיפולים מבוססי מחקר למספר רחב של אנשי מקצוע למען ילדינו. לצד עיסוקיי הטיפוליים, הניהוליים והמחקריים אני מתנדבת בארץ ובעולם בתחום הטיפול בטראומה ובהכשרת צוותים בארצות שחוו אסונות שונים, ומקרבת את תחום הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי גם לקהילות רחבות בארץ ובעולם. בין היתר עמדתי בראש מספר משלחות לסיוע והכשרת צוותים בארצות בעולם השלישי שחוו טראומות המוניות, ארגנתי צוותי טיפול בתקופת מלחמת לבנון השנייה לסיוע לנפגעי חרדה (על כך הוענק לי אות מלחמת לבנון השנייה), הכשרתי גם מטפלים באוכלוסיות חרדיות בארץ וסייעתי בהקמתה של תכנית ההכשרה הקוגניטיבית-התנהגותית החרדית.

בשלוש השנים האחרונות עמדתי בראש פרויקט הומניטארי במרכז “חוסן” שבו הוכשרו 70 מטפלים מרחבי הארץ שבתמורה להכשרתם בCBT הם טיפלו בילדים ממשפחות קשות יום. כ 700 ילדים ומתבגרים מדן ועד אילת טופלו במסגרת פרויקט זה. בנוסף, במסגרת הפרויקט 11 מטפלים הוסמכו כמדריכים. עם סיום הפרויקט התווספו אחד עשר מדריכים חדשים מומחים בתחום הCBT בילדים ומתבגרים למעגל המדריכים שיוכלו להדריך דורות חדשים של מטפלים בתחום.

בימים אלה אני עומדת בראש מחקר בתחום הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי בפעוטות פוסט-טראומטיים. במחקר, פעוטות בגילאי שנתיים עד ארבע שסובלים מסימפטומים פוסט-טראומטיים מקבלים טיפול ללא עלות במרכז “חוסן”. אני תקווה שממצאי המחקר יוכלו להאיר דרכנו לגבי טיפול מבוסס מחקר לפעוטות והוריהם.

בחמשת השנים האחרונות הייתי חברה בוועד איט”ה ולקחתי חלק בפעילויות הוועד. אני מעוניינת להציג את מועמדותי משום שתחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי קרוב לליבי ואני מעוניינת להמשיך לפעול למען הטמעתו כך שיותר ויותר ילדים ומתבגרים יקבלו מזור מקצועי לכאביהם.

שלכם,

לילך רחמים

 

 

מועמדים לבחירות ועד איט"ה"

adir_yossiOring_RichardApel_NoomiMeirav_SheniGoldbert_Anadotan_neomiDerby_Dany

maman_toviSever_BarakSinai YacovYshur-Tami--Fridman_SaraRahamim_LilahShuster_Meir