ד”ר לילך רחמים

ד”ר לילך רחמים
שמי לילך. אני אימא, מרצה, חוקרת ומטפלת, פסיכולוגית קלינית מומחית מדריכה, בעלת תואר PhD מאוניברסיטת בר-אילן.
לפני 4 שנים ייסדתי את תכנית ההכשרה למטפלים במרכז הרפואי שניידר. התכנית, אותה אני מנהלת, מיועדת למטפלי ילדים ונוער אשר מעוניינים לעבור הכשרה יסודית ומעמיקה בהערכה ובטיפול קוגניטיבי התנהגותי עם ילדים, מתבגרים ומשפחותיהם. תלמידנו הבוגרים מצטרפים כל שנה כחברים באיט”ה. משנת 2003 אני עוסקת במחקר ובפיתוח כלי הערכה וטיפול בילדים נפגעי טראומה. בין היתר, השתתפתי בבניית פרוטוקול הטיפול בחשיפה ממושכת ובהקמת המרפאה לטיפול בטראומה לילדים. אני מרצה ומלמדת במסגרות שונות (המכללה האקדמית ת”א יפו, עמיתת מחקר במרכז הבינתחומי הרצליה, התכנית ללימודי המשך בית הספר לרפואה אוניברסיטת ת”א).
מאז שנת 2004 אני פועלת מתוך שליחות להפיץ טיפולים מבוססי מחקר למספר רחב של אנשי מקצוע למען ילדינו. לצד עיסוקיי הטיפוליים, הניהוליים והמחקריים אני מתנדבת בארץ ובעולם בתחום הטיפול בטראומה ובהכשרת צוותים בארצות שחוו אסונות שונים, ומקרבת את תחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי גם לקהילות רחבות בארץ ובעולם. בין היתר עמדתי כראש משלחות לסיוע והכשרת צוותים בארצות בעולם השלישי שחוו טראומות, ארגנתי צוותי טיפול בתקופת מלחמת לבנון השנייה לסיוע לנפגעי חרדה (על כך הוענק לי אות מטעם הממשלה), הכשרתי מטפלים באוכלוסיות חרדיות בארץ וסייעתי בהקמתה של תכנית ההכשרה הקוגניטיבית התנהגותית החרדית שנפתחה לאחרונה.
אני מעוניינת להציג את מועמדותי משום שתחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי קרוב לליבי ואני מעוניינת להמשיך לפעול למען הטמעתו, בעיקר בתחום הטיפול בילדים, כך שיותר ויותר ילדים יוכלו לקבל מזור וחוסן לכאביהם ממטפלים שלהם ידע והבנה תיאורטית ומחקרית.