הגל השלישי כתפיסה מאוחדת – מודל טיפולי אינטגרטיבי ליישום ברמות שונות של התערבות/ד”ר דני חמיאל

ד”ר דני חמיאל (מנהל יחידת הCBT במרכז לברה’ן ע’ש בריל שרותי בריאות כללית, ת’א, מרצה בכיר בבית הספר לפסיכולוגיה המרכז הבינתחומי הרצליה, מנהל תוכניות, מרכז חוסן ע’ש כהן האריס ת’א).
בסדנא זו אציג גישה טיפולית פשוטה המתבססת על עקרונות מ- ה ACT, DBT, הגישה המטא-קוגניטיבית של Wells והמיינדפונלס. בגישה אינטגרטיבית זו יש דגש על שילוב של מרכיבים התנהגותיים, הומניסטיים, מטא-קוגניטיביים, מיקוד קשב ומיינדפולנס ומרכיבים פסיכופיזיולוגים.
במרכז הגישה, חיזוק היכולת לזיהוי של מרכיב החופש באדם, לכוון  להכלת רגשות ומחשבות ולא לפתרונן, טכניקות לשליטה במיקוד הקשב והכוונה למחויבות ולערכים, זיהוי האמביולנציה שעומדת בבסיס הקושי איתו מגיע המטופל, התמודדות עם התשוקה הבלתי מושגת או יצירת התשוקה הזאת.
אציג פרוטוקול פשוט ובהיר, המשגת מקרה המותאמת לפרוטוקול, ונדון במספר מקרים כדוגמאות לשימוש בפרוטוקול. ככל שהזמן יאפשר ניתן יהיה להדגים את השימוש בפרוטוקול גם במקרים שיובאו על ידי המשתתפים.
הפרוטוקול או חלקים ממנו ניתנים ליישום ברמות שונות של התערבות:
•    בחדר הטיפולים אצל מטפלים בבריאות הנפש בהתערבות CBT  מלאה ברמות של הפרעות קלות ובינוניות.
•    אצל אנשי מקצוע שאינם אנשי בריאות הנפש כמו בעלי מקצוע רפואיים ופארא-רפואיים  (רופאים, פיזיותרפיסטים, דיאטניות…) או בחינוך כמו בחדר היועצת החינוכית בבית הספר.

פירוט הסדנאות בכנס איט"ה 2017

סדנאות קצרות יום ראשון 19/2/17 11:00 - 18:00  (6 שעות)