הדרכת הורים באמצעות הקניית כישורי חיים וכישורי הורות בדרכי שלום: הורים כקו-תרפיסטים / מר יששכר עשת

 יש דרכים שונות לחינוך ילדים והנה בשורה טובה. אפשר להכין את ילדנו לחיים בדרכי-שלום, מבלי לאבד את הקשר איתם. אנו נצא מתוך הנחה שרוב ההתנהגויות של ילדנו אינם בעיה משמעתית, אלא חוסר של כישורי חיים להתמודד עם הבעיה מולה הם עומדים. גישה זו מאפשרת להמעיט מאד בהפעלת אמצעים משמעתיים שבמקרים רבים גם אינם יעילים.
   לכן מטרת טיפול זה בילדים היא לסייע בזיהוי הבעיה מולה ניצב הילד לאפשר לו השהיה לפני פעולה, ולהקנות לו את הכישורים החסרים להתמודד עם הבעיה. הקניית כישורי חיים מחייבת אימונים כדי לרכוש הרגלים חדשים. את הקניית הכישורים מבצעים ההורים בהנחיית המטפל.
  הורים רבים זקוקים לכישורי הורות שאותם לומדים במהלך הטיפול. חלק מכישורי ההורות נרכש על ידי אימון משותף של ההורים המאמנים את ילדיהם.
  בין השאר נעסוק בסדנא בכישורי החיים הבאים: יכולת לווסת רגשות ולדחות סיפוקים, יכולת להתמודד עם תסכולים וכישלונות, טיפוח כוח רצון ונחישות, פתרון בעיות, כישורים חברתיים, כישורי חשיבה מותאמת למציאות, הרגלים בריאים.
  הסדנא מבוססת על המודל של דוויד בארלו שמציע למטופליו כישורים אותם הם רוכשים במהלך הטיפול, המסייעים להם להתמודד עם בעייתם. החומר של הסדנא נמצא בספרי: “הורות בדרכי שלום, הקניית כישורי חיים בדרכי נעם.” הסדנא נעזרת בעבודתם של סיגל והרצל המבוססת על מממצאי חקר המוח בספרם: “הורות מן השורש אל הלבלוב.” האפשרות להקנות להורים יכולת לשמש כקו-תרפיסטים, מבוססת על מודל הCBT בעצימות נמוכה.

פירוט הסדנאות בכנס איט"ה 2017

סדנאות קצרות יום ראשון 19/2/17 11:00 - 18:00  (6 שעות)