15/6/18 – טיפול להפרעות חרדה: המודל הטראנסדיאגנוסטי ושימושו הקליני

טיפול התנהגותי קוגניטיבי להפרעות חרדה על רקע מצביים רפואים: המודל הטראנסדיאגנוסטי ושימושו הקליני
מרצים הגב’ ענת לרון וד”ר מיכאל זיו אור 
מפגשי איט”ה בימי שישי במרכז – 15/6/18

מצבים רפואיים מעמתים את האדם עם תפיסותיו, פגיעותו והיותו בן תמותה. במצבים אלו הופך המרחב שבין הפחד לחרדה מתעתע. הפחד המותאם, המופיע אל מול מצבו הממשי של האדם, עשוי להתקיים לצד החרדה ואף להוביל לביטוין של הפרעות חרדה. הפרעות החרדה, שהינן בעלות מאפיינים פיזיולוגיים רבים, מהוות בגידה נוספת של הגוף וכר נוסף לבלבול ופחד. האתגר הטיפולי של זיהוי ואבחנה בין מרכיבים אלו גדול.
ההרצאה תעסוק בהצגת תיאוריה ופרקטיקה של טיפול קוגניטיבי התנהגותי, במצבי חולי והחלמה ותכלול תיאורי מקרה תוך התייחסות להתקפי פאניקה, הפרעת חרדה מוכללת וחרדת בריאות. היא תתבסס על גישתם הטיפולית של מורי וגרייר (Moorey & Greer) סלקובסקיס (Salkovskis), יישומיו של הטיפול המטה-קוגניטיבי של ווילס (Wells) והאופן שבו ניתן לשלב טיפול ממוקד משמעות (Breitbart) כאמצעי לשיפור איכות חייו של המטופל.

על המרצים:

ענת לרון, פסיכולוגית רפואית מומחית. מטפלת קוגניטיבית התנהגותית, מורשית לטיפול בהיפנוזה, מטפלת בביופידבק. עובדת בבית חולים אסותא רמת החייל, מטפלת ומרכזת את הכשרת המתמחים בפסיכולוגיה רפואית. הוכשרה ועבדה בבית חולים מאיר ובבית חולים הדסה עין כרם, עד לאחרונה פסיכולוגית היחידה לטיפולי בית במאוחדת מחוז ירושלים. בעלת קליניקה במודיעין.

ד״ר מיכאל זיו אור, פסיכולוג קליני ומדריך בטיפול קוגניטיבי התנהגותי. מיכאל עבר את הכשרתו הקלינית בדרום אפריקה ולאחר מכן הוכשר בטיפול קוגניטיבי התנהגותי באוניברסיטת אוקספורד ועבד במשך שנים  במגזר הציבורי בבריטניה ובישראל.  מיכאל מרצה, מדריך פרקטיקנים באוניברסיטת חיפה ומטפל באופן פרטי בזכרון יעקב ובת״א. 

פרטים נוספים וההרשמה למפגשי איט”ה במרכז – לחץ כאן

 

[themify_list_posts limit="99" category="121" image="yes" image_w="730" image_h="350" title="yes" post_meta="no" display="excerpt" more_text="קרא בהרחבה" post_date="no" style="grid2" image_size="large" order="ASC" orderby="date"]