27/4/18 – טיפול תעסוקתי בגישת CBT

מרצות הגב’ מירב רוזנפלד והגב’ טל גומא
מפגשי איט”ה בימי שישי במרכז – 27/4/18

עבודה ופרודוקטיביות מהווים משתנים חשובים המשפיעים על בריאותו הנפשית של האדם. בכוחה של העבודה לתרום לתחושת רווחה נפשית (well being) ולכושר ההסתגלות של האדם. העבודה משמשת מקור להערכה עצמית, תורמת לתחושת שייכות, משמעות, בטחון ומימוש עצמי ומהווה מרכיב משמעותי בזהות העצמית.
בה בעת, בממשק בין האדם לעולם העבודה מתקיים מרחב להתפתחות קשיים רגשיים, תחושות מצוקה וחוויה של חוסר מימוש, אשר בסופו של דבר מובילים את האדם לא אחת, לטיפול רגשי.
אנו מאמינות כי כמטפלי CBT חשוב שנתמצא בעולם זה, מאפייניו, דרישותיו ובהבנות התיאורטיות שהצטברו בתחום התעסוקתי.
ייעוץ תעסוקתי וטיפול CBT חולקים מאפיינים משותפים רבים, כאשר לכל אחד תרומה ייחודית לתהליך הטיפולי ובכוחם להעשיר ולהפרות זה את זה. על בסיס עבודתינו עם מטופלים, פיתחנו מודל עבודה אינטגרטיבי, המשלב בין שתי גישות הטיפול. המודל מתייחס לחמש תמות מרכזיות, המכסות את מגוון סוגי הפניות לייעוץ קריירה.
בהרצאה נסקור את הגישות העדכניות בתחום פיתוח קרירה ואת מאפיני עולם התעסוקה כיום ונדון במשמעויות הרגשיות של מאפיינים אלו. לאחר מכן תתמקד הרצאה בהצגה של מודל העבודה בטיפול תעסוקתי בגישת ה CBT ונמחיש את אופן היישום של המודל הלכה למעשה בעבודתנו בקליניקה.

על המרצות:
מירב רוזנפלד, פסיכולוגית תעסוקתית מומחית. חברה מומחית באיט”ה. בעלת ניסיון רב שנים בייעוץ קריירה לאוכלוסיות מגוונות. הקימה וניהלה את המרכז לפיתוח קריירה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. מטפלת קוגניטיבית התנהגותית בקליניקה פרטית, מרצה באקדמיה בתחום פסיכולוגיה.

טל גומא, פסיכולוגית, חברה מומחית באיט”ה, בתהליך הסמכה להדרכה. מטפלת קוגניטיבית התנהגותית בקליניקה פרטית, ומדריכה מטפלים ב CBT במסגרת המדור הקליני באוניברסיטת חיפה. בעלת ניסיון רב שנים בייעוץ אישי למנהלים ועובדים בנושאים הקשורים בעולם העבודה ככלל ובצמתי קריירה בפרט. מרצה באקדמיה בתחום תהליכי למידה ושינוי.

פרטים נוספים וההרשמה למפגשי איט”ה במרכז – לחץ כאן

[themify_list_posts limit="99" category="121" image="yes" image_w="730" image_h="350" title="yes" post_meta="no" display="excerpt" more_text="קרא בהרחבה" post_date="no" style="grid2" image_size="large" order="ASC" orderby="date"]