טראומה והטיפול בה

מאת: מיקי דורון

“טראומה והטיפול בה” מאת מיקי דורון M.A M.H.A הוא ספר עדכני שחיכינו לו זמן רב. בימים בהם רבים כל כך נחשפים לאירועים טראומטיים באופן ישיר או דרך אמצעי התקשורת הקלאסיים ורשתות המדיה, עולות אצל הקהל הרחב, כמו גם בקרב אנשי המקצוע, שאלות ותהיות רבות לגבי אופן ההתמודדות והשפעות ארוכות הטווח על יחידים.
הספר סוקר את הופעתה והתפתחותה של הפרעה זו משחר ההיסטוריה ומדגים בכך שהיא אכן “תגובה נורמאלית” לאירוע או אירועים “לא נורמאליים”, ובכך מעביר מסר חיובי ומתמודד.
דורון מגדיר את ההפרעה הזו כ”הפרעה בהחלמה” ולא כ”התפתחות של הפרעה נפשית” ושוב מגייס את המטפלים להתבונן ולהתערב, תוך למידה של מה מסייע למי שנחשף והחלים על מנת לסייע למי שנחשף ופיתח את התסמונת המכונה PTSD.
מיקי דורון הוא פסיכולוג קליני בכיר, המדריך מאות אנשי מקצוע בארץ ובחו”ל. עוד מימיו כקצין בריאות הנפש הראשי של צה”ל, דורון שאף לרכוש ולהנחיל את התכניות העדכניות ביותר לטיפול בטראומה וכיום ממשיך בכך בתפקידו כראש התכנית לפסיכותרפיה ממוקדת וקצרת מועד באוניברסיטת בר-אילן ובמסגרות סיוע בכל רחבי הארץ; מחדרי מיון של בתי חולים ועד מרכזי הטיפול בטראומה בדרום הארץ”. פרופ’ מולי להב.

אור בהוצאת: משאבים