כיצד מיישמים את עקרונות הטיפול הרציונאלי אמוטיבי קוגניטיבי התנהגותי (REBT) בקליניקה עם ילדים, נוער ומבוגרים?

שתי סדנאות בהנחיית פרופ' מיכאל ברנרד יתקיימו בשפה האנגלית ב- 23 ו- 24 לאוקטובר 2018 בית סוראסקי בביה"ח תל השומר.
ההשתתפות כוללת קפה לאורך כל היום, כיבוד בוקר וארוחת צהריים . יהיה תרגום סימולטני לעברית!
שעות הסדנאות 10:00-17:00

סדנא 1

יסודות הטיפול הרציונאלי אמוטיבי (REBT): תיאוריה, הערכה והתערבויות טיפוליות

הסדנה תתמקד בהקניית הרקע התיאורטי של גישת הטיפול הרציונאלי-אמוטיבי REBT)) ויישומיה הקליניים. המשתתפים ירחיבו את הבנתם אודות החלק הלא-רציונאליות באטיולוגיה של בעיות הקשורות בבריאות הנפש, וייחשפו לכלים מעשיים שונים להערכת אמונות לא-רציונליות, וכלי התערבות ליצירת שינוי. הלמידה תאפשר להמשיג את הקשר בין הסימפטומים לבין אמונות לא-רציונליות תוך התאמת סגנון אמפתי אליהם.

הסדנה תכלול הרצאות ותרגול מיומנויות טיפוליות.

סדנה 2

טיפול רציונאלי-אמוטיבי (REBT) לילדים ובני נוער: יישומים קליניים

סדנה זו תתמקד ביישום הטיפול הרציונאלי-אמוטיבי (REBT) להבנה של בעיות נפוצות בילדות (כגון: חרדה, דיכאון, כעס, דחיינות). במסגרת זו, יתוארו שיטות הערכה שונות לזיהוי אמונות לא רציונליות וטעויות חשיבה של ילדים ומתבגרים, ויתורגלו טכניקות שונות של הבנייה קוגניטיבית. סדנה זו תשלב
הרצאה, הצגת מקרה טיפולי בוידאו (בו פרופ' ברנרד עורך טיפול REBT עם מטופל צעיר) ותרגול מיומנויות טיפוליות שונות, שניתנות ליישום הלכה למעשה באופן מיידי.

שתי הסדנאות יתובלו בידע הרב של פרופסור ברנרד בתחום הפסיכולוגיה החיובית, שיפור ביצועים ופיתוח מנהיגות.

 

פרופ' מיכאל ברנרד

Michael E. Bernard PhDפרופ' מיכאל ברנרד (Ph.D) הוא פסיכולוג אוסטרלי בכיר עם ניסיון רב בטיפול וביישום עקרונות הטיפול הרציונאלי אמוטיבי קוגניטיבי התנהגותי (REBT), ונמנה עם מובילי הגישה בעולם.
פרופ' ברנרד עבד בשיתוף פעולה הדוק עם אלברט אליס במשך יותר משני עשורים, שימש כעורך כתב העת: Journal of Rational Emotive-Cognitive-Behavior Therapy, וכמייסד שותף של המכון האוסטרלי לטיפול REBT.
פרופ' ברנרד הוא פרופסור באוניברסיטת מלבורן, ופרופסור-אמריטוס באוניברסיטת קליפורניה, לונג ביץ'. הוא חיבר וערך למעלה מ-50 ספרים, עשרות פרקים ומאמרים בכתבי-עת בתחומים הקשורים לטיפול בילדים, רווחת תלמידים והישגים, ביצועי שיא, חוסן והורות חיובית, מתוכם 14 ספרי היסוד בתחום REBT.
לאורך השנים, פרופ' ברנרד עבד כפסיכולוג בבתי ספר, וצבר ניסיון רב בעבודה עם תלמידים, הורים ומורים. הוא ידוע בעבודתו ביישום טיפול REBT עם ילדים ונוער, וכמייסד התוכנית – -You Can Do It! תוכנית לקידום רווחה חברתית ורגשית בקרב תלמידים, המיושמת ב- 6,000 בתי ספר באוסטרליה, ניו זילנד, וייטנאם, סינגפור, אנגליה, רומניה וצפון אמריקה.
פרופ' ברנרד ואשתו, פטרישיה ברנרד, יצרו ,תוכנית און-ליין להורות חיובית, המורכבת מלימוד דיגיטלי (eLearning): מאמרים ותוכניות מוטיבציה של אודיו-וידאו לצעירים.
בעשור האחרון, מתמקד פרופ' ברנרד בעיצוב ובניהול חשיבה בביצועים גבוהים וחוסן, וביצירת תוכניות לפיתוח מקצועי.

קישור לאתר של פרופ' ברנרד – לחץ כאן

הידע שיוקנה בסדנאות רלוונטי מאוד גם למטפלים העובדים עם מבוגרים.
נשמח לראותכם, וועד איט"ה

עלות ההשתתפות:
למשתתף ביום אחד – 550 ש"ח
למשתתף בשני ימי הכנס – 1100 ש"ח

לחברי איטה / סטודנטים ומתמחים:
למשתתף ביום אחד – 450 ש"ח
למשתתף בשני ימי הכנס – 900 ש"ח

ההשתתפות כוללת קפה לאורך כל היום, כיבוד בוקר וארוחת צהריים.
שעות הסדנאות 10:00-17:00