כנס איט”ה 2022 – “סיביטי גלים וכיווני התפתחות” – 7-8.2.2022

כנס איט"ה 2022 – "סיביטי גלים וכיווני התפתחות" – 7-8.2.2022

חברות וחברי איט”ה היקרים,

הנה חלפה לה שנה מהמפגש שלנו בכנס איטה הווירטואלי הראשון. זו הייתה שנה מטלטלת ברמה עולמית, מדינית ובריאותית וגם אצלנו בארגון עמלנו על שינויים שמטרתם להמשיך את ההתפתחות והצמיחה שלנו.

לפרטים נוספים באתר הכנס – לחץ כאן!

לטופס הרישום – לחץ כאן!

לפני כחודשיים נפטר בשיבה טובה, מוקף בבני משפחתו, אבי הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי- אהרון בק. כולנו מלאי הערכה והוקרת תודה על הפעילות הענפה של איש יקר זה, שהשפעתו על כולנו ניכרת מדי יום.

לפני כשלוש שנים הוועד הנוכחי החל את כהונתו וכבר אנחנו בפתחו של הכנס השנתי השלישי שאנחנו מפיקים עבור חברי הקהילה ואנשי טיפול נוספים המתעניינים ועוסקים בפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית. קיבלנו את איט”ה עם 492 חברים וחברים מתעניינים. בכנס הראשון שהפקנו בשנת 2020, נפגשנו לשלושה ימי כנס “מפגשים עם הפסיכותרפיה ההתנהגותית קוגניטיבית” במלון רמדה נתניה, חגגנו 40 שנה לאיט”ה והתכבדנו בנוכחותם של ראשי איט”ה לדורותיהם. בכנס זה השתתפו 260 איש ובשנה זו גדל מספר החברים וחברים מתעניינים באיט”ה ל-771.  

בשל הקורונה עברנו לראשונה בשנת 2021 לכנס מקוון “סיביטי ושלוחותיו האינטגרטיביות DBT – סכמה תרפיה – ACT” בו שזרנו 4 הרצאות מליאה מחו”ל של מרצים יידועי שם בעולם בכל אחד מארבעת המוקדים של הכנס, יחד עם כ-80 סדנאות עם מיטב המרצים והמטפלים בארץ. לצד המגבלות של הקורונה, נפתחו בפנינו גם אופקים חדשים שהפכו את העולם נגיש בלחיצת מקש במקלדת. הכנס זכה להשתתפות שיא של 520 אנשים ושמרנו בשנה הנוכחית על כמות של 764 חברים וחברים מתעניינים באיט”ה. הכנס המקוון הראשון זכה לשבחים רבים ביותר וקירב קהילות של מטפלים משדה הסכמה תרפיה, ACT, DBT ושדות משיקים נוספים, לעשייה של איט”ה בארץ. 

השנה המשכנו עם ימי העיון במתכונת און-ליין אשר אפשרה למאות משתתפים ליהנות ממגוון רחב של הרצאות. המשכנו לפעול בוועדות השונות ולעמול על המשך ההתפתחות וצמיחתו של הארגון וקידום ה – CBT. השנה שמנו במרכז את נושא הקריטריונים לחברות באיטה וגם בימים אלה הוועד עמל על גיבוש העמדות המתבססות על תוצאות הסקר עליו הצבעתם. התוצאות והמסקנות יפורסמו בקרוב.

הועד הנוכחי עומד לסיים את הקדנציה שלו ובקרוב יחלו הבחירות לוועד הבא. תוצאות הבחירות יפורסמו במהלך הכנס הקרוב, פברואר 2022. אנו תקווה שחברי האגודה יבחרו לוועד הבא מועמדים הראויים לקדם את האינטרסים של איט”ה ועד כמה שניתן משוחררים מניגוד עניינים. כיו”רים היוצאים היינו רוצים לראות את איט”ה כמגדלור המתווה את כיווני ההתפתחות של הפסיכותרפיה ההתנהגותית קוגניטיבית על זרמיה השונים ומהווה אבן שואבת לאנשי טיפול מוסמכים, אשר הוכשרו להעניק טיפול מבוסס ראיות, יעיל ושאינו קופא על שמריו.  

ובחזרה לכנס איט”ה 2022 – “סיביטי גלים וכיווני התפתחות” – 7-8.2.2022

לאחר התלבטויות ולנוכח ההתמודדות הבלתי פוסקת עם גלי הקורונה, בחרנו גם השנה לקיים את הכנס השנתי באופן מקוון. מתכונת זו מאפשרת לנו לשבץ דמויות מפתח מחו”ל לצד עושר סדנאות של מיטב המטפלים והמרצים בישראל. 

ביחידת ה-CBT, נארח את פרופ’ אדוארד ווטקינס מאוניברסיטת אקסטר אנגליה בהרצאת מליאה בנושא הבנה וטיפול בדאגנות ורומינציות.

ביחידת הסכמה תרפיה, נארח ד”ר סקוט קלוג מניו-יורק, בהרצאת מליאה בנושא ארבעה מודלים של דיאלוג באמצעות עבודת כסאות.

בערב לזכרו של ארון בק – נארח את ד”ר קריסטין פדסקי מקליפורניה בהרצאת מליאה בנושא פעולה ודיאלוג בפסיכותרפיה: ריקוד של שווים.

ביחידת ה-DBT, נארח את פרופ’ מיכאלה סוואלס מאוניברסיטת בנגור בריטניה בהרצאת מליאה בנושא טיפול התנהגותי דיאלקטי – ארבעים שנה, מה אנחנו יודעים ומה הלאה?

ביחידת ה-ACT, נארח את פרופ’ קלי ווילסון מאוניברסיטת מסיסיפי בארה”ב בהרצאת מליאה בנושא טיפול מבוסס תהליך מהפרספקטיבה של טיפול בקבלה ומחויבות.

הרישום לכנס פתוח לחברי איט”ה כמו גם למטפלים מגישות נוספות מהארץ ומרחבי תבל (הרצאות המליאה תתקיימנה באנגלית בליווי תרגום וסדנאות הבחירה תתקיימנה בעברית). הקדימו להירשם ולהבטיח את מקומכם בסדנאות המעניינות אתכם.

אנו מלאי הערכה והוקרת תודה לקהילה שלנו, לאנשים שתורמים מזמנם היקר לוועדות, ימי העיון, הכנסים ומאפשרים לכולנו להמשיך לצמוח, לגדול ולהתפתח ביחד. באופן מיוחד אנחנו מודים למנחי הסדנאות מישראל אשר יעשירו אותנו מניסיונם בכנס הקרוב. תודה מיוחדת לחברי הוועד, אשר בנוסף לעבודתם השוטפת בוועדות השונות, נרתמו כולם להכנת הכנס: ד”ר שירי בן דוד – יו”ר הכנס, ד”ר איריס ברכוז, ד”ר נפתלי הלברשטט, יעל אליעזר, ד”ר איתי אדרס, מרב ברקבי שני, ופרופ’ שרה פרידמן. אנו רוצים לציין לשבח את רפאל אוסמו, מזכיר איט”ה, שבלעדיו כל זה לא היה מתרחש. רפאל מעורב בכל נושא, מקדם, יוזם, ומוציא לפועל בחן, בתבונה וביעילות מעוררים התפעלות. ולסיום, אנו מודים מקרב לב לכל חברי איט”ה אשר נתנו את אמונם בנו להוביל את איט”ה בשלוש שנות כהונת הוועד. אנחנו גאים להיות חלק מקהילה שלנו ומאחלים לכולנו כנס מרתק,

שלכם, 
ד”ר אנה גולדברט  וד”ר עופר פלד
יו”רים משותפים של איט”ה