לגלות את הגן הנעלם ילדים בטיפול

מאת: ד”ר לילך רחמים
בהוצאת: פרובוק דיונון

ילדים ומתבגרים רבים סובלים מקשיים רגשיים וזקוקים לטיפול פסיכולוגי. קשיים רגשיים נפוצים בקרב ילדים הם פוביות, חרדת בחינות, חרדה חברתית, דיכאון ותסמונת פוסט-טראומטית בעקבות אירועים מאיימים. ילדים ומתבגרים רבים סובלים גם מבעיות נוירו-פסיכולוגיות כמו טיקים והפרעות קשב וריכוז אשר גורמות להם מצוקה רבה.
הורים ומחנכים, וגם הילדים עצמם, שמים לב לשינויים שחלים בהתנהגותם ובמצב רוחם אך הם מתקשים להבין מה קורה להם. הם מתחבטים כיצד לסייע ולמי עליהם לפנות לעזרה. לא אחת ההורים אינם מתמצאים בטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ולעתים קרובות הם מרגישים כמהגרים במולדת חדשה כשהם מתבקשים לפתור את הקשיים של ילדיהם ולבחור עבורם טיפול יעיל. רבים מההורים אינם מכירים טיפול מבוסס ראיות, דהיינו טיפול שיעילותו הוכחה מחקרית. בעשורים האחרונים נערך מחקר נרחב בתחום הפסיכולוגיה, מדעי המוח והפסיכיאטריה והצטבר ידע עשיר שעשוי לתרום למטפלים, להורים, למחנכים, לילדים ולמתבגרים לבחור בטיפולים יעילים.  
ספר זה נועד להורים, למטפלים, למחנכים ולמתבגרים אשר חפצים לבקר בחדר הטיפול ולהרחיב דעת בתחום הטיפול הפסיכולוגי.  
הילדים וההורים המופיעים בספר זה מייצגים מטופלים שבהם טיפלתי במהלך העשור האחרון. אין מדובר בדמויות האמיתיות אלא בילדים שמייצגים ילדים ומתבגרים רבים שאותם פגשתי. כל פרק פורש עולם רגשי וידע פסיכולוגי ופסיכיאטרי במצבים פסיכולוגיים ומכניס את הקורא לעולמו האישי של הילד ולעלילה המתרחשת בחדר הטיפול. השתדלתי להעביר בשפתם של הילדים והמתבגרים את הרגשתם ואת חיבוטי נפשם במצבים שבהם הם חווים מצוקה ובעיות רגשיות.