מודל להנחיית קבוצה לנפגעות תקיפה מינית / גב’ יעל דנק וגב’ אורית מריץ

מטרת הסדנה: הצגת מודל טיפולי ייחודי לנפגעות תקיפה מינית באמצעות עבודה קבוצתית.
המודל שיוצג בסדנה פותח לצורך טיפול בטראומה מורכבת על בסיס המודל של ג’ודית הרמן (1992). הוא מבוסס על שלושה שלבים: הקניית בטחון ויצירת אמון, הסיפור האישי ולימוד מיומנויות וכישורי חיים. שלושת שלבי הסדנה נותנים מענה למרכיבי הטראומה וכן תואמים את שלבי ההתפתחות של הקבוצה הטיפולית. באמצעות תהליך הטיפול המוצע ניתן מענה לסוגיות כגון היכולת לספר את הסיפור האישי ולהקשיב לסיפור של אחרת, פיתוח כישורי תמיכה והכלה, פיתוח מיומנויות של ויסות עצמי והתמודדות עם מצבי חיים בעייתיים ועוד.
בסדנא יינתן רקע על פגיעה מינית והשלכותיה והסוגיות עמן מתמודדות המשתתפות. הסדנה תכלול התנסות מעשית תוך שימוש בכלים קוגניטיביים-התנהגותיים ואמצעים בלתי מילוליים (תנועה, ציור וכו’). כמו כן נבחן את יעילותו של המודל כבסיס לטיפול באוכלוסיות נוספות הסובלות מטראומה וטראומה מורכבת.
הסדנא מיועדת לאנשי מקצוע שרוצים להעמיק את הידע בנושא של פגיעות מיניות, טראומה ועבודה קבוצתית.
על המנחות: יעל דנק- עו”ס פסיכותרפיסטית, בעלת קליניקה עצמאית, מדריכה סטודנטיות במרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית ומנחה פרויקט מנטוריות במרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית.
אורית מריץ-  פסיכותרפיסטית, תרפיסטית בתנועה, מנחת קבוצות, עובדת למעלה מ-20 שנה עם מתבגרים ומבוגרים באופן פרטני, זוגי, משפחתי וקבוצתי. בעלת קליניקה פרטית. מתמחה בטיפול בנפגעות תקיפה מינית. 

פירוט הסדנאות בכנס איט"ה 2017

סדנאות קצרות יום ראשון 19/2/17 11:00 - 18:00  (6 שעות)