מכללת לוינסקי – הכשרת מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים CBT

מכללת לוינסקי

למי מיועדת התוכנית ללימודי CBT?

התוכנית מיועדת לאנשי טיפול וחינוך המעוניינים לעסוק בגישה טיפולית עדכנית ומובילה. ההכשרה מיועדת לבעלי תואר שני בפסיכולוגיה, בעבודה סוציאלית, בייעוץ חינוכי, או בהוראת חינוך מיוחד, וכן לקרימינולוגים קליניים, לרופאים לפסיכיאטרים ולבעלי תואר שני במקצועות התרפיה.

למה לימודי CBT?

CBT היא אחת הגישות המובילות והיעילות בתחום הפסיכותרפיה. הגישה ממוקדת ומבוססת על מחקר ומטרתה לסייע בהתמודדות עם מגוון רחב של הפרעות. הגישה נתמכת במחקרים שונים המוכיחים את יעילותה.

על תוכנית הלימודים וייחודה

התוכנית להכשרת מטפלים קוגניטיביים-התנהגותיים במכללת לוינסקי לחינוך באישור איט”ה, מקנה ידע נרחב ומעמיק בטיפול בילדים ובמתבגרים, תוך שימת דגש מיוחד על מאפיינים התפתחותיים, רגשיים, קוגניטיביים וחברתיים של ילדים ומתבגרים וביטויים ייחודיים של הפרעות שונות בגילים שונים.

צוות מרצים מעולה ממיטב המרצים בתחום ה-CBT בארץ.

דגש ניתן על טיפול CBT בילדים עם אתגרים התפתחותיים והתאמת הטיפול למאפיינים ייחודיים של אוכלוסיות אלה (ADHD, ASD, לקויות למידה ועוד).

דגש על עבודה טיפולית עם הסביבה הבוגרת של ילדים ומתבגרים: הדרכת הורים ומורים, CBT בסביבה כיתתית וקבוצתית. למידה של מודלים קוגניטיביים-התנהגותיים קבוצתיים וכיתתיים.

מתן חשיבות לפיתוח כוחות וחוסן של ילדים ומתבגרים והקניית כלים של CBT לפיתוח מטרות אלה.

בשנה הראשונה יילמדו תחומי ידע הקשורים לעקרונות טיפוליים בילדים ובמתבגרים בהפרעות שונות, המשגה והערכה, מאפיינים ייחודים בטיפול CBT בילדים ובהדרכת הורים.

בשנה השנייה יושם דגש על טיפול CBT באוכלוסיות ייחודיות, טיפול קבוצתי, טיפול בהפרעות מורכבות, היכרות עם הגל השלישי ב-CBT (ACT, Mindfulness, MCT, Schema Therapy) בהתאמה לטיפול בילדים ובבני נוער.

התמחות והתנסות בלימודי CBT

במקביל ללימודים בתוכנית כל לומד נדרש לקיים מינימום טיפולים בילדים ובני נוער, מסגרת זו דורשת 50 שעות ליווי והכוונה על ידי מדריכים מוסמכים מטעם איט”ה וכן נדרש ליווי המדריך בעבודות הגמר בתוספת תשלום.

הכרה בגמולים לרפורמה ולשנת שבתון

  • מורים יוכלו להגיש בקשה להכרה בשעות לפיתוח מקצועי (אופק חדש) במסלול אישי עד 45 יום לפני פתיחת התוכנית
    להורדת טופס לגמול אישי לחצו כאן >>
  • מורים בשבתון יוכלו ללמוד בתוכנית לפי תעריפי קרן ההשתלמות*.

*המורים ישלמו את יתרת שכר הלימוד לאחר קיזוז תשלום קרנות השבתון.

פתיחת התוכנית מותנית במספר מינימום נרשמים.

לפרטים נוספים לחץ כאן