מרב ברקבי שני

אני, מרב ברקבי שני, חברת איט”ה מזה כ-20 שנים, מבקשת להציע מועמדותי כחברת וועד.

אני מחויבת לקידום ה- CBT בישראל ורואה את עצמי פועלת בהתנדבות ובמסירות:

א. לחיזוק והטמעת ה- CBT בממסד הציבורי – עבודת שתדלנות מול משרד הבריאות וקופות החולים לתקנים וגיוס אנשי טיפול מומחים ב- CBT.

ב. פיתוח מקומות תעסוקה.

ג. שמירה והקפדה על מסלולי הכשרה מקצועיים.

ד. הסברה והעלאת המודעות ל- CBT בציבור.

ה. קידום ה- CBT בישראל.

ו. קידום מעמד העוסקים ב- CBT.

ז. המשך עידוד כתיבת ותרגום של ספרות מקצועית בתחום.

ח. עידוד העוסקים ב- CBT להצטרף לשורות איט”ה.

ט. הפיכת איט”ה לאיגוד מקצועי בר סמכא בתחום הפסיכותרפיה.

אני שגרירה של איט”ה מתוקף היותי מנהלת בי”ס לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית של מכון פסגות בשיתוף המחלקה לחינוך ופסיכולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה ובחסות מערך לימודי החוץ. אני פוגשת עשרות תלמידים מידי שנה ומציגה בפניהם את איט”ה.

לאורך השנים, איט”ה הפכה לארגון שעשייתו בשטח מורגשת יותר ויותר אך למרות זאת, רבים מהעוסקים בתחום הטיפול בכלל אינם מכירים את איט”ה וספציפית מטפלי CBT רבים, לצערי, אינם מוצאים לנכון להיות חברים באיט”ה.

אני מאמינה שארגון גדול הוא כוח. כיום אני פועלת לעידוד מצטרפים חדשים לשורות איט”ה ומאמינה שאוכל לעשות זאת אף יותר כחברת ועד.

חורה לי מאוד כמטפלת התנהגותית קוגניטיבית ותיקה (שלפני הרבה שנים גם קיבלתי הסמכה כמטפלת דינאמית), על המצב בו קופות החולים רואות באיגוד הישראלי לפסיכותרפיה (גוף דינאמי מובהק), את הגוף שעל פיו נקבעים ספי הכניסה לעבודת מטפלים בקופות.

אני מתכוונת כחברת ועד לפעול מידית מול גורמים מקצועיים במשרדי הממשלה ובקופות החולים לתיקון עוולה זו!

לאור הביקוש הגדול למטפלי CBT מתקיים סקטור פרטי ענף. בשנה האחרונה אנו עדים ל”מלחמת תעריפים” בה מורידים תעריפים בצורה משמעותית. כחברת ועד אני רואה את עצמי, מקדמת מחירון לטיפולים המתחשב בהיות הטיפול ממוקד, נגיש למטופל מעבר לשעה הטיפולית, ועם רגישות לזמן. כך, שהמחירון של איט”ה ישמור ויחזק את הסטאטוס המקצועי של החברים מול כאלה שאינם חברים.

בורות מקצועית מייצרת סטיגמה “שטיפול התנהגותי קוגניטיבי הוא שטחי, מדכא סימפטום שבהקדם האפשרי יצוץ באופן אחר”, אני רואה את עצמי פועלת בהסברה והעלאת המודעות לייחודיות ולאיכויות של התערבות התנהגותית קוגניטיבית מול אנשי מקצוע והציבור הרחב.

בשנתיים האחרונות אנו עדים להתפתחות ספרות מקצועית בעברית. כחברת ועד באיט”ה אני אפעל לעודד ולפתח את המהלך הראוי הזה ולהנגיש את ה- CBT לאנשי מקצוע בשפה עברית באמצעות עידוד הכתיבה של מטפלים מקומיים ותרגום ספרים.

קצת על עצמי:

מתגוררת במושב בשרון, נשואה ואם לארבעה ילדים.

עובדת סוציאלית (M.S.W), חברה בצוות מכון פסגות כ- 25 שנה.

לאורך השנים עובדת כמטפלת התנהגותית קוגניטיבית, וכיזמית של פיתוח תוכניות הכשרה וצוותים ב- CBT.

בשנת 2002, יחד עם צוות המכון פיתחנו תוכנית מלאה דו שנתית בפסיכותרפיה אינטגרטיבית: התמחות ב- CBT בשלוחת תל אביב של מכון מגיד, מיסודה של האוניברסיטה העברית. במסגרתה לימדתי ואותה ניהלתי.

בשנת 2004, ניהלתי את התוכנית ללימודי מוסמך בפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית בשלוחת אוניברסיטת דרבי – ישראל.

כיום מנהלת בי”ס לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית של מכון פסגות בשיתוף עם המחלקה לחינוך ופסיכולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה, מערך לימודי החוץ.  

בנוסף, מעבירה קורסים והשתלמויות בתוך שירותים טיפוליים מקצועיים ומהווה שגרירה של ה- CBT בישראל.

 

 

מועמדים לבחירות ועד איט"ה"

adir_yossiOring_RichardApel_NoomiMeirav_SheniGoldbert_Anadotan_neomiDerby_Dany

maman_toviSever_BarakSinai YacovYshur-Tami--Fridman_SaraRahamim_LilahShuster_Meir