עדכון משולחן היו”רים וברכת ערה”ש תש”ף

ערה”ש תש”ף

חברות וחברים יקרים,

בשם ועד איט”ה ברצוננו לברך אתכם ואת יקיריכם בשנה טובה, בריאות, ושגשוג בצמיחה אישית ומקצועית.
השנה החדשה החלה עם שני פרוייקטים אדירים שמובלים אותם חברינו הבכירים באיט”ה ומלמדים על השינוי החיובי והמואץ במיצוב ה-CBT במערכת הציבורית של בריאות הנפש בישראל:

1. פרופ’ יונתן הפרט מוביל עם בכירי ה-CBT בישראל פרויקט משותף של האוניברסיטה העברית ומשרד הבריאות להכשיר מטפלים ומדריכים בסיביטי העובדים במערכות בריאות הנפש של משרד הבריאות וכל קופות החולים.
2. ד”ר צופי מרום הובילה מטעם הוועדה לפסיכולוגיה קלינית במועצת הפסיכולוגים סדרת מפגשים של “טעימות” סיביטי עם מיטב המרצים עבור פסיכולוגים בשירות הציבורי.
אנו מברכים ומוקירים את תרומתם יוצאת הדופן של יונתן וצופי לקידום הסיביטי בישראל.

נציגים מוועד איט”ה נפגשו עם ראש האגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות וצוותה, עם ראשי מערך בריאות הנפש בקופת חולים מאוחדת, עם הפסיכולוגית הארצית בקופת חולים כללית, החלו מגעים עם הסתדרות הפסיכולוגים ועוד היד נטויה למפגשים נוספים עם מקבלי החלטות במטרה לקדם את הטמעת ה-CBT במערכות השונות, לקדם שיתופי פעולה עם איט”ה ולבסס את ההכרה בתעודות ההסמכה של איט”ה כתו תקן לקבלת מטפלים מוסמכים בסיביטי לשירות הציבורי.

בנוסף, זו הזדמנות להודות לחברי הוועד ולשותפים בעשייה בוועדות המשנה של איט”ה הפועלים כולם בהתנדבות ומשקיעים ללא לאות לתת מענה לפניות של חברי האגודה, ולקדם את איט”ה במגוון מישורים עליהם אנו מדווחים לקהילה בסיכומי הישיבות של הוועד. מוזמנים להיכנס לאתר של האגודה ולקרוא את הסיכומים אשר נשלחו גם במייל לאחר הישיבות. תודה מיוחדת לתימור גביש, מזכירת איט”ה שמנתבת ומקדמת בתבונה ובמיומנות את הפעילות הענפה והממשקים הרבים של איט”ה.

עם פרוס השנה החדשה ועדת המשנה לימי עיון באיט”ה בעבודה משותפת עם נציגי המחוזות עמלה על גיבוש תוכנית ימי עיון לחברי האגודה ולמתעניינים ב-CBT. ימי העיון בת”א יעברו למישכנם החדש באודיטוריום של המרכז הרפואי איכילוב בת”א; בחיפה ימי העיון ימשיכו להתקיים בבית הכט; בירושלים ובבאר שבע עסוקים במציאת מקומות אירוח הולמים לשנה הקרובה. מוזמנים להיכנס לתוכנית המוצעת בת”א ובחיפה (בקובץ המצורף) ובהמשך נעדכן גם על התוכנית בירושלים ובאר שבע.

שנה טובה ופוריה,

ד”ר עופר פלד וד”ר אנה גולברט – יו”רים משותפים
וחברי הוועד ד”ר איריס ברכוז, ד”ר שירי בן נאים, פרופ’ שרה פרידמן, ד”ר איתי אדרס, ד”ר נפתלי הלברשטאט, יעל אליעזר, ומרב ברקבי שני.