תמי עישר

שמי תמי, תושבת רמת גן, נשואה לניר, פסיכיאטר, אם לחמישה ילדים בשנות העשרים, מנהלת "מכון פסגות" ומרצה במספר תוכניות להכשרת מטפלים ע"פ הגישה ההתנהגותית – קוגניטיבית.

לאחר שנים רבות של חברות באיט"ה. אני מבקשת בזאת להציע מועמדותי כחברה בועד המנהל של האגודה בקדנציה הבאה.

מעל עשרים השנים האחרונות, פעלתי רבות לקידום, הפצה והטמעת הידע המקצועי של הגישה ההתנהגותית – קוגניטיבית בישראל. עשיתי את המירב להפקת התועלות הרבות שבגישה ולהמחשת היעילות שלה בתחומי חיים ופרופסיות.

פעילות אקדמית

בהעדר תכניות הכשרה פורמליות לטיפול ב CBT לאורך השנים, פעל מכון פסגות, תחת ניהולי, לקידום נושא ההכשרה הפורמלית ע"פ הגישה ההתנהגותית – קוגניטיבית: בשנת 2002 במיזם משותף של 'מכון פסגות' ו'מכון מגיד ללימודי המשך מיסודה של האוניברסיטה העברית', הוקמה התכנית האקדמית הישראלית הראשונה (לאחר הפסקה ארוכה) ללימודי תעודה בפסיכותרפיה התנהגותית-קוגניטיבית. בנוסף, משנת 2004 המכון היה שותף בהקמה והניהול האקדמי של התכנית היחידה בישראל ללימודי מוסמך בפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית באמצעות השלוחה של אוניברסיטת דרבי בישראל. לאחר חמש שנים שהשלוחות הזרות נאלצו להיסגר פתחנו לימודי תעודה בפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית בחסות הקריה האקדמית אונו. לאחר מכן, עקב שינויים מבניים הרחבנו שת"פ אקדמי עם האוניברסיטה הפתוחה בשיתוף המחלקה לפסיכולוגיה וחינוך ונפתחו תוכניות ייעודיות לפי פרופסיה. (סי בי עו"ס, סי בי ארטס וסי בי בייעוץ חינוכי).

פעילות מכון פסגות

מכון פסגות הוקם בשנת 1989 ומאז אני מנהלת אותו. המכון מספק מגוון שירותים בתחום בריאות הנפש ומתמחה בפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית לילדים, הדרכות הורים ומבוגרים.

למען הקהילה

מאז 1994 מתקיים 'היום הבינלאומי להתמודדות עם דכאון וחרדה' (NATIONAL DEPRESSION SCREENING DAY) אירועי היום מיועדים לאנשי מקצוע ולקהל הרחב. במסגרת היום, ניתנים הרצאות על ידי מיטב המומחים והחוקרים וכן ייעוץ ראשוני למעוניינים. ההשתתפות בכנס ללא תשלום. היום נערך בשיתוף פעולה עם אגודת ער"ן , משרד הבריאות, המרכז ללימודים אקדמאים אור יהודה וחברות תרופות.

תרגום ספרות מקצועית

פן חשוב בהטמעת הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית הינו תרגום וכתיבת ספרים. לדוגמא תרגום ספרו של דיוויד ד. ברנס "Feeling good" שהפך לרב מכר בישראל. תרגום הספר "הפרעות חרדה ובעת –מאת אהרון ט. בק, כתיבת מדריך לטיפול עצמי "להפחיד את הפחד" מאת ד"ר עישר ניר ועופרה מרון ליכטר וכתיבת "בוחרים להצליח בבחינות" מאת ד"ר עישר ניר ועופרה מירון ליכטר.

אמונתי הגדולה היא בכוח ובפוטנציאל הטמון ב.CBT- צברתי ניסיון רב בהטמעת הגישה בגופים ובתוכניות אקדמיות. סבורני כי אם אבחר לועד איט"ה אוכל לתרום רבות לקידום פעילותה של האגודה בכלל וקידום הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית בישראל בפרט.

עם בחירתי לועד אני מתחייבת לפעול במספר מישורים:

  • הדרכה הדדית – אפעל למען יצירת תשתית של קבוצות הדרכה הדדית.
  • הקמת בטאון מקצועי וקידום אתר האינטרנט שיעגן את ההתרחשויות באגודה ויעמיק את הקשר בין החברים להרחבת השיח ביניהם, לקידום יעדי האגודה והגברת הפופלריות והחשיבות של האגודה בקרב כלל העוסקים ב- CBT.
  • קידום מעמד המטפל ההתנהגותי קוגניטיבי בקרב גופים ממשלתיים, מעסיקים, אגודות מקצועיות אחרות, רופאים וכו' – הן ע"י שיווק יידוע והן ע"י חקיקה ותקינה מתאימים.
  • מתן דגש על קידום מעמד המטפל ההתנהגותי באמצעות קביעת תקנים ייעודיים לסוג התמחות זה בשירות הציבורי ובמגזר הפרטי.

לסיום, בעת שהתלבטתי בהחלטה אם להתמודד, שוחחתי עם מספר רב של חברים ואבקש לנצל הזדמנות זו להודות לכל החברים שהביעו תמיכתם בי, תרמו לי בעצות מחכימות ונתנו לי להאמין כי יש לי את היכולת לקדם את האגודה ואת הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית.

אשמח לעמוד לרשותך בכל עניין והבהרה,

 

 

מועמדים לבחירות ועד איט"ה"

adir_yossiOring_RichardApel_NoomiMeirav_SheniGoldbert_Anadotan_neomiDerby_Dany

maman_toviSever_BarakSinai YacovYshur-Tami--Fridman_SaraRahamim_LilahShuster_Meir