11/5/18 – ד”ר עודד בן-ארוש – Virtual hospitalization

What is up (WhatsApp) with Obsessive-Compulsive and Related Disorders – recent updates in understanding obsessive compulsive and related disorders and its clinical application of virtual hospitalization

התקדמות המחקר הנוירו-פיזיולוגי בעשור האחרון העמיק את ההבנה בנוגע לאטיולוגיה, לאבחון ולטיפול בהפרעות טורדניות כפייתיות.. הבנה זו באה לידי ביטוי ב DSM-5, בהוצאת OCD מקבוצת הפרעות החרדה ויצירת האשכול- הפרעות טורדניות כפייתיות “Obsessive Compulsive and related disorders”.
במהלך הסדנא יוצגו שינויים אלו תוך מתן דגש על הבסיס הנוירולוגי של קבוצת הפרעות זו, ויבחנו תפיסות חדשות הרואות בקבוצת זו התמכרות התנהגותית. בסדנא נציג את המודל לפיו הפרעות הנראות שונות (Phenotype ) אך מבוססות על פתולוגיה משותפת (Endo-phenotype) התקבצו תחת הכותרת “הפרעות OCD ספקטרום” בDSM-V , את הרציונל ואת שיטות טיפול התואמות את התפיסה. בעיקר יושם דגש על השימוש בקבוצות “”WhatsApp כחלק מהאינטנסיביות (אשפוז וירטואלי) הנדרשת בטיפול בהפרעות אלו.
ביבליוגרפיה
הפרעה טורדנית כפייתית, ליאור כרמי, עודד בן ארוש, יוסף זהר, פרקים נבחרים בפסיכיאטריה (עורך: חנן מוניץ) מהדורה שישית (2018), הוצאת דיונון, תל אביב 349-360

על המרצה
ד”ר עודד בן-ארוש, המייסד והמנהל הקליני של המרכז הישראלי לטיפול בהפרעות טורדניות-כפייתיות הוא פסיכולוג רפואי קוגניטיבי-התנהגותי שסיים את הכשרתו בבית ספר לפסיכולוגיה MSPP בבוסטון ארה”ב. עם תום ההתמחות בבית החולים האוניברסיטאי של אוניברסיטת הרווארד, המשיך ד”ר בן-ארוש ללימודי פסיכופארמקולוגיה והתרכז במחקר ובטיפול בהפרעות טורדניות-כפייתיות.

פרטים נוספים וההרשמה למפגשי איט”ה בירושלים – לחץ כאן