22/6/18 – ד”ר רן אלמוג: ACT וה’ עצמי’ – איך מטפלים בזה?

התהליך הפסיכותרפויטי בשיטת ה-ACT מכוון לפיתוחה של גמישות פסיכולוגית. גמישות פסיכולוגית מוגדרת ב-ACT כיכולת להתמקד ברגע הנוכחי, על המחשבות והרגשות אשר נכללים בו, ללא הגנות מיותרות, ובהתאם למה שהמציאות מאפשרת להתמיד בהתנהגות או לשנותה בהתאם לערכים האישיים. ואחד המרכיבים המשמעותיים בפיתוחה של גמישות פסיכולוגית, הוא המעבר מהזדהות נוקשה עם תיאור מצומצם ומוגבל של העצמי לחוויה של עצמי גמיש ופתוח.
גישתACT מציעה המשגות ייחודיות למאפייני העצמי השונים וטכניקות שונות על מנת לסייע למטופל להיות במגע עם מאפייני עצמי אשר בדרך כלל נגישים פחות – ביניהם תפיסת העצמי כתהליך זורם של מודעות לחוויה המשתנה, ותפיסת העצמי כקונטקסט של כל החוויות הפסיכולוגיות. במהלך ההרצאה תוצג תפיסתה של גישת ACT אודות מאפייני העצמי ויסקרו טכניקות ומטאפורות מרכזיות שבהן נעשה שימוש בטיפול ברוח ACT על מנת לסייע לתנועה אל עבר עצמי גמיש ופתוח יותר.

ביבליוגרפיה:
Villatte, M., Villatte, J. L., & Hayes, S. C. (2015). Mastering the clinical conversation: Language as intervention (pp. 169-206). Guilford Publications.‏

על המרצה
ד”ר רן אלמוג – פסיכולוג קליני וד”ר לסוציולוגיה. עובד בקליניקה פרטית ומשתמש ב-ACT כאוריינטציה הטיפולית המרכזית בעבודתו. הוא כותב אודות ACTומרצה בתוכניות להכשרה ב-CBT ומול צוותים טיפוליים. את הכשרתו בגישת ACT רכש בסדנאות עם בכירי מדריכי ACT בעולם וביניהם סטיבן הייז, קלי ווילסון, ראס האריס ועוד.

פרטים נוספים וההרשמה למפגשי איט”ה בירושלים – לחץ כאן